[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”ana_sayfa”][vc_column_text]

Günümüzde Usb Flash Bellekler geniş bir kullanıma sahitpri. Gerek fiyatlarının düşük olması, gerekse küçük ve kolay taşınabilir olmaları sebebi ile veri taşıma ve saklama amaçlı olarak kullanılmaktadırlar. Usb Flash Disk ler aslında çok kolay arızalanabilen cihazlardır. Bu sebeple veri kurtarmada sıklıkla karşılaşılan cihazlardandır. Usb Flash Disklerde veri kayıpları tıpkı harddisklerde olduğu gibi fiziksel  ve yazılımsal olmak üzere iki şekilde gerçekleşmektedir.

Usb flash belleklerde en çok görülen veri kaybı sebepleri; virüslerin bilgileri silmesi, kullanıcının yanlışlıkla verileri silmesi, bilgisayarın usb flash belleği görmemesi, bilgisayar usb flash belleği görse de disk boyutunu 0 görmesi ya da bilgileri görmemesi olarak sıralanabilir.

Usb flash belleklerde başka bir dikkat çekmek istediğimiz veri kaybı konusu da yeniden sahte paketlenme yapılarak satışa sunulan usb flash disklerdir. Bir örnekle açıklayacak olursak; piyasaden ucuza aldıkları 2 gb Kingston marka flash bellekleri beyin dosyaları le oynamak sureti ile yazılımsal olarak  bilgisayara takınca 8 gb bir bellek görülecek hale getirip sahte 8 gb Kingston paketine yerleştirip bu şekilde satışa sunmalarıdır. Siz aslında 2 gb olan bu flash belleğe 3 gb dosya atmaya kalktığınızda cihaz 2 gb orjinal bellek boyutunu geçince arızalanıyor ve geri dönülemez veri kayıpları oluşuyor. Eurosoft Bilişim olarak Usb Flash Bellekleri sadece güvenilir yerlerden almanızı öneriyoruz.

Firmamız USB Flash Bellek  veri kayıplarınızda sizlere ücretsiz analiz ve raporlama hizmeti vermektedir. Firmamıza bıraktığınız veya kargo ile gönderdiğiniz Usb Flash Belleklerinizin veri kaybı ve arıza analizlerini yapıyor ve detaylı bir rapor sunuyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]