[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”ana_sayfa”][vc_column_text]

SSD ler yeni nesil harddisklerdir. Eski tip Harddisklerde dönen plakalar, motor, okuma kafası gibi hareketli parçalar bulunurken SSD lerde bu hareketli parçalar bulunmaz. Veriler Nand adı verilen flash çiplerde depolanırlar. SSD kelimesi İngilizce Solid State Disk (Katı Hal Sürücüsü) kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. En basit tanımla SSD ler USB Flash Bellekler tarzı çalışırlar ancak chip türü, sayısı ve yazılımları ile hızları USB Belleklerden kat kat hızlıdır.

SSD ler genel kullanımı olan IDE ve SATA disklere oranla çok çok hızlıdırlar. Teknolojik gelişmelerle birlikte fiyatlarında düşme olan SSD lerin kullanım miktarları da artmıştır.

SSDL lerin yaygınlaşması ile veri kaybı sorunu yaşayan ve servisimize gelen depolama cihazlarındaki oranlarını da artırmıştır. SSD ler de tıpkı diğer veri kaydedici cihazlarda olduğu gibi fiziksel ve yazılımsal sorunlar oluşabilmektedir.

Eurosoft Bilişim olarak firmamıza ulaştırdığınız SSD cihazlara ücretsiz analiz ve veri kurtarma fiyat teklifi sunmaktayız. Veri kaybı yaşanan cihazlarınızın riske girmeden profesyonel bir ekip tarafından incelenmesini istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row]