[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”ana_sayfa”][vc_column_text]

Harddiskler bilgisayar ve bazı veri kaydı gerektiren cihazlarda bilgilerimizin saklandığı donanım parçalarıdır. Harddiskler IDE, SCSI, SATA ve SSD gibi türlere sahiptirler. Harddisklerde veri kayıpları fiziksel ve yazılımsal olarak iki şekilde gerçekleşmektedir. Harddiskten ses gelmesi, harddiskin kafa vurması, harddiske elektrik gelmemesi gibi sorunlar donanımsal sorunlara örnek verilebilir. Harddiskin biçimlendirilmesi, harddisk format atılması, bilgilerin el ile silinmesi veyahut virüslerin bilgileri silmesi yazılımsal veri kayıplarının belli başlıcalarıdır.

Harddisk veri kaybı olduğundan ilk yapmanız gereken aslında hiçbir şey yapmamaktır. Zira veri kayıplarında ilk müdahale çok önemlidir. Veri kurtarma konusundan uzman değilseniz yapabileceğiniz ufak bir hata geri döndürülemez sorunların başlangıcı olabilir. Harddikslere fiziksel müdahaleler ancak ISO 100 standartlarında “clean room” denilen özel odalarda profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

Eurosoft Bilişim olarak siz değerli müşterilerimize ücretsiz analiz ve raporlama hizmeti sunmaktayız. Harddisk bilgi kurtarma da hiçbir riske girmeden harddisklerinizi bize kargo ile gönderebilir ve ücretsiz analiz hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]