Google Chrome da Facebook Donma Sorunu Çözümü

Google Chrome ile Facebook a girdiğinizde donma sorunu yapıyorsanız aklımıza ilk gelen pluginler yani uzantılarından birinin sorunlu olduğudur. Google ayarlarda uzantılar bölümünde yer alan tüm uzantıları durdurup deneyin. Donma sorununuz çözüldü ise uzantıları tek tek aktif edip size sorun çıkaran uzantıyı bulabilirsiniz.

Diğer bir sebeb ise chrome a yerleşen zararlı programcıklardır. Bunun için bilgisayarınızı Adwcleaner programı ile taratmanızı ve tekrar denemenizi önerebilirim. Programı http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ adresinden indirebilirsiniz. Gerçekten yararlı bir programdır.

Diğer bir sebepte Adoble Flash programının chrome da 2 kere aktif olmaya çalışması ile ilgilidir. Yani 2 kere aynı programı yüklemeye çalışıyor olmasıdır. Bu sorunu çözmek için Google Chrome açın ve üstteki adres yazan kısma about:plugins yazarak enter tuşuna basın. Açılan pencerede Adobe Flash Player yazan yere bakın. (Flash sekmesi altında iki adet flash görünüyorsa) Chrome daki dahili flash uygulamasını “disable” a tıklayarak durdurun. Durdurulması gereken Flash’ın esas yüklemesini değil, chrome içerisindeki application klasöründeki eklentiyi durduracaksınız. (C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\… ) şeklinde görülmektedir.