[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”ana_sayfa”][vc_column_text]

Domain Kayıt ve Hosting

Eurosoft Bilişim olarak web site ihtiyaçlarınızda sizlere domain kayıt ve hosting hizmetlerimizle destek vermekteyiz.

Genel olarak bir web sitesi domain ve hosting olmak üzere 2 parçadan oluşur. Domain ve hosting aslında sürekli olarak satın alınmaz. Bir çeşit kiralama sayılabilir zira senelik ücretlerini ödemediğinizde almış olduğunuz bu hizmetler silinmektedir.

Bir web sitesi kurulacağı zaman öncelikle domaine ihtiyaç bulunmaktadır. Domain Türkçe karşılığı ile alan adınız diğer bir deyişle sitenizin adresidir. Hosting ise bu alana bağlı sitenin kurulacağı alandır. Bir web sitesini bina olarak düşünürsek hosting bu binanın kurulacağı arsa, domain de bina adresi olmaktadır.

Gerek internetin giderek artan önemi sebebi ile gerekse de domain ticaretinin önem kazanması ile alan adlarında bir daralma olmuş ve alınacak mantıklı alan adları sayısı giderek azalmaya başlamıştır. Çoğu zaman firmalar tercih ettikleri isimlerin bir başkası tarafından çok önceden alındığı gerçeği ile yüz yüz kalmışlardır.

Ayrıca birçok firma ve kurum site kurarken aynı zamanda arama sayfalarında üst sıralarda çıkmak istemektedirler. Seo çalışmalarının önemli bir parçası olan domain seçimi artık bir uzmanlık işidir ve profesyonel bir bakış açısı ile ele alınmalıdır.

Aynı şekilde hosting seçimi de site ve hızı açısından önemlidir. Firmamız hosting hizmetlerinde 7/24 Canlı telefon desteği sunmaktadır.

Detaylı bilgi almak için lütfen bize yazınız.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]