Bitwalking Hacking

Daha bitwalking sitemi başlamadan aklımıza hemen bazılarımız (benim gibi) bitwalking nasıl hacklenir acaba bir yolu var mıdır sorusunun geldiğini tahmin ediyorum. Bu tip işleri ne yaparım ne de tavsiye ederim ama merak da ederim.

Bu olay birwalking in sayaç sisteminin nasıl çalışacağı ile ilgili olabilir. Mesela adım başı hesaplamasını nasıl yapacak. Genelde adım sayan programlar Walklogger gibi internet üzerinde çalışıyor. Bu da bize sayma hesabını gps sistemi ile yapacağını düşünmemize sebep olur. Tahminimce ortalam insan hızı baz alınarak bir hız sınırı koyulacak ve bu hız sınırının altındaki gps hareketleri kayıt edilecektir.  Bazı yürüyüş hesaplama programları da elinizde sallayınca da kontör atıyor örneğin Noom Walk gibi. Bu sebeple sayaç sisteminin nasıl olacağını bilmek gerek.

Gps sistemi kullanılacaksa fake location programı gibi birşey icat etmeye kalkacaklardır ve belirli bir hızla sizi belirlediğiniz yerlerde turlatacaktır. Yapması da zor değildir diye tahmin ediyorum. Büyük ihtimal de adı Bitwalking Hacker, Fake Walking gibi birşey olacaktır 🙂

Sallanma hesabı saymayı kırmak daha basit. Hareketli bir aparata takın olsun bitsin. Aslında spor salonu koçu iseniz koşu bandındakilere verin telefonu gün içinde 50 km yürüsünler olsun bitsin.

Ne olursa olsun sonuçta ben bu tip şeyleri gerçekten adil bulmuyorum ve bir çeşit hırsızlık olarak görüyorum. Bu da bir çeşit hak ihtali ve haksız yoldan para kazanmakla aynı hesaba geliyor.

Öncelikle Bitwalking Kullanım Sözleşmesini http://www.bitwalking.com/terms/ adresinden okumanızı tavsiye ederim.